Lillehammerstevnet 25-26 juni

6 ekvipasjer fra klubben deltok på stevnet.

Marco og Kari
3. Plass i AG3 med cert, lørdag. Marco ble agilitychampion

kari

Marit og Willy
1. Plass i AG2 med napp, søndag
marit

Morten og Bojti
2. Plass i hopp 3, søndag
Morten og bojti

Ann Leni og Sprocket
3. Plass i AG1 med napp, lørdag
meg

Lag small
Lag Lurveleven
2. plass lørdag, med NM napp1. Plass søndag, med NM napp
IMG_0327

 

Klubbmesterskap 22. juni 2016 på Øverby

I godt vær, koste klubbens medlemmer seg på klubbmesterskapet. Flere aktiviteter deltok, og resultatene kommer her:

Bruks (NBF), spor og lydighet
13524464_10154295470793829_6371676750880169115_n
Klubbmester: Stine Odinsen
2. Plass: Hege Meiler Kvernvolden

Utstilling
Gratulerer så mye til vinnerene av Barn og hund på klubbmesterskapet i går 😊
bh
klassen over 10 år: Jens Olliver med Xos

klassen under 10 år hadde vi delt 1 plass : Sofie med Betty og Caroline med Lady

Smeller
smeller
Klubbmester: Marianne strøm
2. Plass Berit Solberg
3. Plass Kristin Echana Hay

Lydighet
LP
7 av 10 bestod Bronsemerke i kveld på klubbmesterskapet 2016. Dommer Linda Ytrestøyl

Klubbmester nybegynner: Gro Aasen med Irpa 160,5 poeng

Rallylydighet
Rally

Takk for et supert klubbmesterskap alle sammen, så moro at det er 20 stykker som meldte seg på 😀
En herlig gjeng og en herlig dommer! Takk for at du stilte oppBerit Smaalandd 😘

Klasse 1.
Klubbmester: Aasne Olsen og Sirius
2 plass: Gry og Hermine
3.plass: KAri O. Dalsaune og Marco

Klasse 2.
Klubbmester: Annie Elisabeth Bråten og Bob
2. Plass Annie og Lucas

Klasse 3.
Klubbmester: Line Emilie Villanger og Tiki
2. Plass: Lotte og Quattro

Agility
Klubbmesterskap ble avholdt på Breiskallen 1. Oktober.

img_0409
Klubbmester nybegynner:
Ida Bergum og Rocky
Tina og Mira og Jon og  Stella deltok også

img_0411

Klubbmester klasse small:
Ann Leni med lånehunden Dennis (Takk for lånet Kari)

img_0410

Klubbmester klasse medium:
Morten og Bojti

I klasse large ble det ikke klubbmester.

Stevne på Stavsøra 18-19 juni

Fem ekvipasjer fra klubben deltok på stevnet i helgen!

Kari og Felix:
1. Plass i Agility 2, med napp, lørdag
1. Plass i Agility 2, søndag

Kari og Marco
1. Plass i Agility 3, med cert, lørdag
2. Plass i Hopp3, søndag

Ann Leni og Sprocket
4. Plass i Hopp 2, søndag.

13450730_10157062840590287_7602924494109282633_n

Morten og Zeto:
3. Plass i Agility 3, søndag

IMG_39641

Morten og Bojti:
1. Plass i Hopp 3, søndag

IMG_3957

 

Stevne på Hokksund 18-19 juni

Flotte resultater fra helgen begge dager, og mange deltakere fra Gjøvik hundeklubb!!

Lørdag 18. juni:
Tove & Maja disket i klasse 2.

Lotte & Quattro disket i klasse 3.

Stine & Tinka fikk 4 plass i klasse 2.

Line & Tiki fikk 8 plass i klasse 3.

Line & Ezy fikk 4 plass i klasse 3.

Pia & Gizmo fikk disk i klasse 1.

Anne-Line fikk disk i klasse 1.

Søndag 19. juni:

Anne-Line & Chikita 6 plass i klasse 1, med 195 poeng og direkte opprykk til klasse 2. Pluss siste nappet.

Lotte & Quattro disk i klasse 3.

Stine & Tinka fikk 14 plass i klasse 2, med 185 poeng og siste napp til klasse 3.

Line & Ezy disk i klasse 3.

Line & Tiki fikk 3 plass og napp i klasse 3.

Knut & Miro debuterte og fikk 24 plass med 155 poeng.

Pia & Gizmo fikk 20 plass med 181 poeng og napp i klasse 1.

Tove & Maja fikk 1 plass i klasse 2 med 198 poeng og direkte opprykk til klasse 3.

Hei alle GHK-medlemmer, vi trenger funksjonærer!

Fra fredag 12. august til søndag 14. august skal Gjøvik HK være tekniske arrangører for
agility under NKK’s store eksteriørstevne som arrangeres på Hamar.
I tillegg til det vanlige internasjonale agilitystevnet til NKK skal det arrangeres Nordisk
Mesterskap i Agility (NOM) med til sammen 120 ekvipasjer fra de fire Nordiske landene
Danmark, Sverige, Finland og Norge.
Deltagerne i Nordisk skal til sammen gå 5 løp, 3 individuelle og 2 lagløp, så her blir det god
anledning til å se mange av de aller beste agilityutøverne.
For å få til dette arrangementet vil det bli nødvendig med 2 ringer på fredag og lørdag, mens
det vil bli kun en ring til finaleløpene på søndag.

Vi trenger derfor mange funksjonærer!

Programmet for arrangementet er som følger:

Fredag: Internasjonal kl. 3 i 2 ringer (alle NOM-deltagerne + andre kl. 3 utøvere)
Oppstart kl. 15.00 – Varighet ca. 5 timer

Lørdag: Ring 1 Nordisk, (Ag + Hopp + Lag)
Ring 2 NKK-stevne kl. 1+2+Lag
Oppstart kl. 09.00 – Varighet ca. 8 timer

Søndag: Finaler Nordisk Mesterskap, Lag + Individuelt
Oppstart kl. 09.00 – Varighet ca. 5 timer

Om du har anledning til å gjøre en innsats for klubben og samtidig ønsker å se topp
agilityutøvere i aksjon, gi en tilbakemelding om hvilke dag(er) du kan være med til:

Morten Bratlie på morbratl@online.no el. mob. 913 95 813 eller Liv på mob.922 47 441

Håper mange av dere har anledning til å gjøre en innsats for klubben, en innsats som gir gode
kroner i klubbkassa som kommer godt med for å dekke leien for treningshallen til vinteren.
Som takk for innsatsen vil det bli tilbudt gratis deltagelse på et agilitykurs i løpet av vinteren.
Har dere spørsmål er det bare å ta kontakt. Mat og drikke vil dere får servert under stevnet.

Morten Bratlie

PS: Ønsker svar fra dere raskest mulig

11188383_10155503641525252_8701900141828848113_n

NKK instruktørkurs trinn 1

nkk_logo
Gjøvik hundeklubb har gleden av å tilby NKK instruktørkurs trinn 1 til høsten.
 
Instruktør Trinn 1, er første steget på vei for å bli godkjent
Nkk instruktør i Lydighet, Agility, Bruks, Jakt eller RIK.
 
Geir Ottesen kommer og holder kurset, og Gondola Guttormsen vil være sensor.
 
Kursdatoer er:
6-7 august
10-11 september
17-18 september
eksamen 8. oktober
 
For godkjenning som Trinn 1 instruktør er det flere krav som må være oppfylt.
Blant annet må man ha ei anbefaling fra en medlemsklubb til NKK og spesielle resultat på egen hund,
som f. eks. godkjent karakter i klasse C Bruks, 2. premie kl.2 LP eller starter kl.2 Agility.
For full oversikt over krav se
 
Man kan gjennomføre kurset uten å opp
fylle disse kravene. Vil du ha godkjenning som instruktør kan
disse tas underveis eller etter kurset.
Pris: 3000 kr.
Begrenset antall plasser.
 
Påmelding sendes til: haugstad.ghk@gmail.com
med forbehold om endringer.

Klubbmesterskap 22 juni

Klubbmesterskap på Øverby.
Dette er sommeravslutningen til gjøvik hundeklubb, og med dette tar de fleste aktiviteter ferie til 15 august.

Blir været bra tenner vi grillen, så ta med grillmat!

Fotografen vi har et samarbeid med, Herdag Hansen, kommer. Det blir derfor mulighet for å ta bilde av f.eks. hunden sin!

Program for de forskjellige gruppene kommer fortløpende
——————————————————-
Rallylydighet

Oppmøte og påmelding fra 17.30
Klasse 1: 18.00
Klasse 2: 18.45
Klasse 3: 19.30
20.00 Premieutdeling

Tidene er veiledende, løpene starter fortløpende når hver klasse er ferdig Oppfordrer alle til å heie på hverandre!

———————————————————-

Agility-gruppa:
Det konkurreres i to ferdighetsklasser:
Nybegynnere og Videregående
– I nybegynnerklassen konkurrer alle mot alle mens det i videregående er klasse for liten-medium-stor
– Nybegynnerklassen er for ekvipasjer hvor hund og/eller fører ikke tidligere har konkurrert
– For nybegynnere vil det ikke bli benyttet slalom og vippe
– Om ønskelig kan nybegynnere også starte i klassen for videregående, men da med slalom og vippe
– Det vil bli laget enkle baner i alle klasser

Tidsplan:

Kl. 18.00 Fremmøte og påmelding
Kl. 18.30 Ag-løp. Nybegynner / Videregående
Kl. 19.30 Hopp-løp. Nybegynnere / Videregående
Kl. 20.30 Premieutdeling

Alle ønskes velkommen til klubbmesterskapet i Gjøvik HK
————————————————
Utstillings gruppa skal ha Barn og hund.
Påmelding til Kristin E Hay mellom 17.30 – 18.
Det blir to klasser; under og over ti år ( øvre grense er 15 år )
Vi vil starte bedømming av gruppa for barn under 10 år ca 18.15 og den neste gruppen fortløpende etter det .

————————————————

Lydighet
Bronsemerke påmelding fra kl. 17.30 – 18.00 til Hege Meiler Kvernvolden
Start for prøven vil være fra ca. kl. 19.00

————————————————

Smeller

Det blir som følger:

Gulvbane med te. Må markeres innen 2 min

Ostekasser med te. Må markeres innen 4 min.

Klarer man marekringen innen tiden: 20 poeng

Med riktig markering: 15 poeng
Påmelding til Hege Meiler Kvernvolden mellom kl. 17.30 og 18.00.

Klokkeslett på start må vi se an ifht bruksen.

————————————————

Program Bruks Nybegynner:

1. Lineføring
2. Innkalling
3. Fritt hopp over hinder

Spor – ca. 200 meter med 2 valgfrie gjenstander (1 i sporet og 1 sluttgjenstand).

Påmelding mellom kl. 17.30 – 18.00 til Hege Meiler Kvernvolden